Лілійники

Лілійники - це моя друга (після ірисів) квіткова любов, друга по порядку, але не за значенням. Вони заполонили мою душу, забирають час і спустошують гаманець. Спочатку я купувала їх у ..., ні, не буду робити реклами цим фірмам, там був суцільний пересорт. Потім почала шукати нові сорти у приватних колекціонерів і проблема пересорту зникла, але виникла інша - охочих придбати ці рослини було багато, посадкового матеріалу для всіх не вистачало. Тоді я вирішила піти іншим шляхом - сіяти. Кілька років пішло на відбір сіянців і тільки в 2017 році змогла зареєструвати свої перші чотири сорти (вони були запропоновані восени 2018 року). Десятки відібраних сіянців знаходяться "під ковпаком", тобто під спостереженням. Кілька сотень ще не цвіли і це розбурхує мою уяву, бо навіть найкращі і найдорожчі заморські сорти не викликають стільки емоцій, як очікування квітування власного сіянця.
Сорти власної і зарубіжної селекції пропонуються для замовлення на квітень і серпень щороку. Частина сіянців, які не пройшли конкурсного відбору для реєстрації, але показали хороші декоративні і вегетативні характеристики в умовах мого саду, також будуть реалізовуватися.

Іриси і лілійники селекції Ірини Лукавої, які інтродукуються в 2024 році.

"Шукаємо щастя по країнах, століттях, а воно скрізь і завжди з нами; як риба в воді, так і ми в ньому, і воно біля нас шукає нас самих. Нема його ніде від того, що воно скрізь. Воно схоже до сонячного сяйва — відхили лише вхід у душу свою". (Григорій Сковорода)