Сибірські іриси
Існує хибна думка, що сибірські іриси походять із Сибіру. Це не зовсім так, бо фактично ареал їх поширення в природі займає всю Центральну і Східну Європу, частину Азії і Сибір. В Україні їх культура поширена практично по всій території, окрім південних областей і Криму. До 1735 року він мав назву Iris augustifolia media - ірис високолистий середній, доки Карл Лінней у своїй фундаментальній праці "Система природи" не перейменував його на Іris sibirica.
У нашій колекції на сьогодні є майже 30 сортів сибірських ірисів, з них 12 - це мої власні сорти, результат десятирічної роботи із гібридизації сибірських ірисів, перші українські сорти цього класу, які зареєстровані в Американській Спілці Ірису (AIS). Чому так мало? Бо через нестачу батьківського матеріалу я починала свої схрещування із насіння, придбаного в Північно-Американській Спілці Неборідкових Ірисів SIGNA, саме з цього насіння зʼявилися мої перші сорти Анничка, Грозовий Перевал і Русалчин Сон. Дещо пізніше вдалося придбати кілька сучасних американських сортів і розпочати власну гібридизаційну роботу із схрещування сибірських ірисів. Зараз у мене, окрім зареєстрованих сортів, майже сотня сіянців від різноманітних схрещувань і маю велике бажання продовжувати цю роботу.
Частину сортів пропоную для реалізації в наступному сезоні. Це будуть:
- свіжовикопані поділки із відкритою кореневою системою (ВКС) на весну та осінь;
- кілька сортів моєї селекції із закритою кореневою (ЗКС) в контейнерах на весну.
З ірисами із ЗКС все зрозуміло - їх треба тільки перевалити в ґрунт разом із субстратом. Якщо ви отримаєте рослини із ВКС, то раджу спочатку на кілька тижнів посадити їх у горщик і щоденно рясно поливати, а вже потім також пересадити в поживний ґрунт на сонячне або злегка затінене місце (але не тінь!).
Кількість посадкового матеріалу обмежена, ціна вказана за дві стандартні поділки (ВКС), оплата перед відправкою. Замовлення бажано робити на сайті. Внизу сторінки добавила кілька неборідкових ірисів, які також можна замовити на наступний рік.
Вдалого вибору!